Okno w innej części świata

Autor: karol

Sty 08 R

Tagi:, , , ,

Kategoria: Hiszpania, Uncategorized

Dodaj komentarz

Przesłona:f/7.1
Focal Length:76mm
ISO:100
Migawka:1/0 sec
Aparat:Canon EOS DIGITAL REBEL XT

Powyższe okno chciałem zamieścić zaraz po oknie z Krzyżówek, jednak po przeczytaniu historii niemieckich turystów nie oparłem się pokusie, aby przypomnieć naszą queenslandzką przygodę.  Okno na dzisiejszym zdjęciu patrzy na świat ze skansenu Ecomuseo la Alcogida znajdującym się na jednej w Wysp Kanaryjskich – Fuerteventurze. Pojechaliśmy tam trzy lata temu korzystając z hojności mojego ówczesnego pracodawcy, który postanowił dać wszystkim pracownikom nagrodę pieniężna z zastrzeżeniem, że może zostać ona wykorzystana wyłącznie na podróżowanie.

Wybraliśmy Fuerteventurę trochę przypadkiem – była zima, Zosia była w zaawansowanej ciąży, więc odpadały jakiekolwiek wyjazdy wiążące się z ryzykiem czy choćby niewygodą. O Fuerteventurze nie wiedzieliśmy nic, chcieliśmy pierwotnie jechać na Maderę, ale zabrakło miejsc. Na szczęście, bo jak się później okazało na tej portugalskiej wyspie lało cały tydzień. Fuerteventura okazała słusznym wyborem (very good choice, sir). Jest najmniej skomercjalizowana z Wysp Kanaryjskich, są tu skaliste pustynie, wygasłe wulkany, a także piękne plaże pokryte piaskiem przywianym wprost z Sahary, która leży zaledwie o 120 kilometrów stąd. Wędrowaliśmy wzdłuż takich plaż przez trzy dni z rzędu, aż nabawiliśmy się odcisków.

Miłośnicy zabytków znajda tu także coś dla siebie przede wszystkim w historycznej stolicy wyspy: Betancurii. Odwiedziliśmy również sąsiadującą z Fuerteventurą, Lanzarote, ale o tym opowiem kiedy indziej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: