Święta w Sydney

Autor: karol

Gru 26 R

Tagi:, , , , , , , , , ,

Kategoria: Australia, Uncategorized

Dodaj komentarz

Przesłona:f/6.3
Focal Length:300mm
ISO:100
Migawka:1/0 sec
Aparat:Canon EOS DIGITAL REBEL XT

W tegoroczne Święta trudno mi się powstrzymać przed sięgnięciem do wspomnień sprzed roku, kiedy to dane nam było spędzić Boże Narodzenie w drastycznie innym otoczeniu niż zazwyczaj.

W oba świąteczne dni przed rokiem spacerowaliśmy po Sydney, gdzie byliśmy od niecałych dwóch tygodni. W pierwszy dzień, zrobiliśmy spacer wzdłuż wybrzeża. Oceaniczne wybrzeże w Sydney (wybrzeże morza Tasmana gwoli ścisłości) składa się ze skalistych cypli wysokich niekiedy na kilkadziesiąt metrów, pomiędzy którymi są małe i większe zatoczki i żółcą się rogale plaż. Tych plaż są dziesiątki, a wszystkie zatłoczone powyżej granic akceptacji. Wzdłuż morza prowadzi szlak turystyczny nierzadko poprowadzony na metalowych rusztowaniach przyśrubowanych do klifu – uczta dla oczu!
Rozpoczęliśmy spacer od Clovelly Beach (nr 246 z 862 rzeczy, które można robić w Sydney według przewodnika Lonely Planet) mając zamiar dojść do najsłynniejszej sydneyskiej plaży – Bondi (nr 36 w rankingu Lonely Planet). przeszliśmy jakąś 1/3 drogi, kiedy zaczęło lać. Wsiedliśmy więc w autobus i pojechaliśmy do centrum, czyli do Circular Quay. Tam padało mniej, wiec poszliśmy kawałek wzdłuż wybrzeża pod Harbour Bridge (nr 2 na liscie LP). Potem znowu autobus i dojazd do Katedry Najświętszej Marii Panny. Tadzik rozrabiał w czasie mszy, wiec zabrałem go na zewnątrz. Zmierzchało, wiał mocny wiatr, który przepędzał czarne chmury po niebie. Wokół neogotyckich wież katedry łatały wielkie nietoperze – Flying Foxes – których rozpiętość skrzydeł nierzadko przekracza metr, a o których istnieniu jeszcze nie wiedziałem wówczas. Scena jak z jakiegoś starego horroru. To koniec świata – pomyślałem zupełnie poważnie.

Na zdjęciu: jak świętuje się Boże Narodzenie na Tamarama Beach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: